آمریکا در رأس جنگ نیابتی علیه کشورهای اسلامی است

‌به گزارش ایسنا، سردار رسول سنایی‌راد در گردهمایی سیاسی فرماندهان و پاسداران سپاه قدس گیلان با اشاره به اهداف و روش‌های آمریکا برای ضربه زدن به کشورهای اسلامی اظهار کرد: دشمن با تصور و خیال اینکه تغییراتی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده است، دنبال این می‌باشد که یکی از سناریوهایی را که در قبال لیبی، کوبا و شوروی به کار گرفته‌اند علیه ما استفاده کنند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به قضایای کشور لیبی و اتفاقاتی که آمریکائی‌ها رقم زدند، خاطرنشان کرد: زمانی که مذاکرات فرسایشی موجب فریب خوردن لیبی از دشمن شد و امکان حمله مستقیم نظامی را فراهم کرد، آقای قذافی با تصور اینکه چاره‌ای جز دورکردن شبح جنگ از کشور و رفع تحریم ندارد و چون اقتصادشان نفتی بوده و تحریم موجب کاهش درآمد می‌شد، اقدام به مذاکره با آمریکایی‌ها کرد و به مطالباتشان پاسخ داد.

وی تصریح کرد: از آنجاییکه وی شاهد این بود که آمریکائی‌ها با دو کشور برخورد مستقیم نظامی کردند، معتقد بود که عبور کردن از جنگ می‌ارزد به اینکه حتی هزینه‌های زیادی پرداخت نماید؛ برای همین راضی شد ۲٫۷ میلیارد دلار به عنوان غرامت به آمریکا پرداخت کند تا سقوط هواپیمای “پان امریکن” بر فراز “لاکربی” جبران شود و خیال می‌کرد آمریکائی‌ها اگر بوی دلار به مشامشان بخورد، کوتاه خواهند آمد.

سردار سنایی راد افزود: آمریکائی‌ها بعد از دریافت این پول می‌گویند کفایت نمی‌کند و باید عوامل انفجار را هم تحویل دهید، قذافی دو مامور امنیتی خودش را نیز تحویل می‌دهد. خانم رایس هم از این کار وی تجلیل می‌کند و می‌گوید مدل رفتاری شما باید برای کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران الگو باشد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به قذافی گفتند تاسیسات هسته‌ای شما مشکوک است و در این بین باید اعتمادمان را جلب کنید، افزود: وی هم کلیه تاسیسات هسته‌ای را می‌دهد. بعد آقای جورج بوش بازدیدی می‌کند و ضمن تجلیل از اقدام آقای قذافی آن را کافی نمی‌داند و می گوید توان نظامی شما مشکوک است، لذا با واسطه‌هایی قذافی را متقاعد می کند که باید توان موشکی را به زیر ۳۰۰ کیلومتر بُرد کاهش دهد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا به لیبی می‌گوید باید اجازه بازرسی از مراکز نظامی را هم به ما بدهید، گفت: قذافی اینجا تردید می‌کند و نگرانی خود را از احتمال حمله به کشورش و نداشتن ابزار مقابله اعلام می‌نماید. آمریکائیها انگلیس را واسطه قرار می‌دهند و آقای تونی بلر به قذافی تضمین می‌دهد که در صورت حمله، انگلستان در کنارش خواهد بود.

سردار سنایی راد با اشاره به اینکه قذافی هم توان موشکی خود را به ۳۰۰ کیلومتر بُرد تحلیل و امکان بازرسی از همه مراکز نظامی را به آمریکائی‌ها و اروپائی‌ها می‌دهد، بیان کرد: سال ۲۰۱۱ با شروع بیداری اسلامی، تحرکاتی هم در لیبی اتفاق می‌افتد و غرب حقوق بشر را بهانه قرار می‌دهد و به بهانه حمایت از معارضین، علیه لیبی یک جنگ تمام عیار صورت می دهند.

وی با بیان اینکه تونی بلر و کشور انگلیس هم جزو مهاجمین قرار گرفتند، اظهار کرد: در نهایت قذافی هم به مرگ مشکوکی از دنیا رفت و امروزه هم می‌بینید که کشور لیبی عملا به سه قسمت تقسیم و تجزیه شده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تسلیحات جمع آوری شده از لیبی به ترکیه منتقل و سال ۲۰۱۲ در سوریه منشاء جنگ نیابتی شد، افزود: جنگ نیابتی جنگی است که غرب و در رأسش آمریکا با امکانات کشورهای اسلامی بر جهان اسلام تحمیل کرده و ضمن فرسایش پتانسیل تمدن سازی جهان اسلام، چهره منفور و خشنی برای اسلام هراسی رقم زدند.

سردار سنایی راد با اشاره به خنثی شدن توطئه‌های دشمن در قبال ایران خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این مدل را نمی‌توانند در ایران پیاده کنند زیرا سرنخ های نظامی ما دست نظامی‌هایی است که در ایران مستقل و ذیل نظر مقام معظم رهبری هستند و رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز فردی مقاوم و محکم است که بر روی خطوط قرمز راهبردی به هر قیمتی می ایستد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برخی در داخل می‌گویند وقتی ما با انگلیس و روسیه می‌توانیم رابطه داشته باشیم، چه دلیلی دارد با آمریکائیها رابطه نداشته باشیم، تاکید کرد: در ایران دنبال برجام‌های ۲ ، ۳ و ۴ هستند که برجام ۳ توان نظامی و موشکی ما را هدفگذاری کرده است. لذا وقتی ما تست موشکی انجام می‌دهیم متاسفانه عده‌ای می گویند سپاه با این کار روند برجام را مختل می کند.

وی با اشاره به اینکه گروهک تروریستی منافقین بعد از ۲۰ سال در حال احیا شدن است اظهار کرد: برجام ۴ نیز برجام حقوق بشری است که نمونه‌اش انتشار فایل صوتی آقای منتظری و بهره برداری ابزاری از آن است.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.