«ازتخلفات ساکن خودروها زیر ذره‌بین پلیس» تا«حمایت‌های روانی از کودکان آزاردیده»

به گزارش ایسنا، اداره اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز شنبه (۲۰مرداد) ۴۷ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن‌ها به همراه لینک در زیر آمده‌ است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

اجرای طرح “نماد” در مدارس ۷ استان/تخصیص اعتبار ۲۷میلیاردی برای اجرای طرح در سال ۹۷

تقی رستم‌وندی- رییس سازمان امور اجتماعی کشور - طرح نماد( نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) را تشریح کرد و گفت: این طرح در سال ۹۶ در ۱۳۰ مدرسه نظرآباد البرز به‌صورت پایلوت اجرا شد و در بیش از ۱۰۰ مدرسه در شش استان نیز آغاز شده است همچنین  ۲۷ میلیارد تومان در ردیف بودجه معاونت سلامت و تربیت بدنی برای اجرای مراحل ابتدایی طرح نماد در سال ۱۳۹۷ دیده شده است.

معاینه فنی از آبان ماه در کل تهران ۲۴ ساعته چک می‌شود

 نواب حسینی‌منش-مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران- با اشاره به اینکه در بدنه وزارت کشور برای توسعه مراکز سیار معاینه فنی به مشکل خوردیم، اظهار کرد: از آبان ماه امسال معاینه فنی در کل شهر تهران به‌صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته چک می‌شود.

چالش بزرگ “انتقال خون” برای متمرکزسازی فعالیت‌ها/جمع‌آوری خون ساماندهی می‌شود

دکتر علی‌اکبر پورفتح‌الله – مدیرعامل سازمان انتقال خون – با تاکید بر لزوم متمرکزسازی فرآیندهای تولید، پخش و فرآوری خون و فرآورده‌های خونی گفت: طبق برنامه‌ریزی ما با متمرکزسازی انتقال خون، تست‌های مرتبط با خون و فرآورده‌های خونی در هشت منطقه از کشور انجام می‌شود.

مردم از دارو و تکنولوژی‌های جدید محروم نمی‌شوند

مسعود ناصری پور- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران – با اشاره به وضعیت اقتصادی فعلی کشور و محدودیت‌های ایجاد شده تاکید کرد: مردم از تکنولوژی و داروهای جدید محروم نمی‌شوند بلکه این کالاها تابع پروتکل‌ها و راهنماهای بالینی هستند. تدوین این دستورالعمل‌ها برای کاهش هزینه و استفاده بهینه از منابع است.

مخالفت مجلس با پیشنهاد افزایش حمایت‌های روانی از کودکان آزاردیده

مطهره ناظری – رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان – اظهار کرد: پیشنهاد مشخص انجمن این بود که کودکان آزار دیده تحت نظر روانشناس قرار بگیرند. گرچه این پیشنهاد در مجلس مطرح شد اما نمایندگان مجلس با آن موافقت نکردند.

پیگیری اعمال سهمیه کنکور برای دانش آموزان عشایر/زمینه اجرای اساسنامه مدارس عشایری فراهم شود

رضوان حکیم‌زاده – معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش – با بیان اینکه یکی از مواردی را که قصد داریم به کمک سازمان عشایر و مجلس شورای اسلامی دنبال کنیم اعمال سهمیه عشایر برای ورود به دانشگاه و آموزش عالی است، گفت: اکنون عشایر سهمیه‌ای در کنکور ندارند.

باسوادی بیش از ۴۰۰ هزار نفر از روستائیان و عشایر در ۲ سال گذشته

 علی باقرزاده – رئیس سازمان نهضت سوادآموزی - با بیان اینکه سال ۹۵ حدود ۲۱۵ هزارنفر از روستاییان و عشایر و سال گذشته ۱۹۰ تا ۲۰۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر را تحت پوشش قرار دادیم، گفت: در عشایر سوادآموزی فرد به فرد و گروهی در چادرها انجام می‌شود و رویکرد ما این است که از تحصیلکرده‌های عشایر برای آموزش استفاده کنیم.

شرط تردد تاکسی‌های فرسوده در تهران

کیومرث کلانتری- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران - با اشاره به اینکه تردد هر گونه خودروی فاقد معاینه فنی در شهر تهران با جریمه همراه است، گفت: تردد تاکسی‌های فرسوده در شهر تهران که برای جایگزینی ثبت نام کرده‌اند تا زمانی که خودروی جایگزین تحویل داده شود به شرط داشتن معاینه فنی مورد قبول، مجاز است.

تخلفات ساکن خودروها زیر ذره‌بین پلیس

سرهنگ محمد رازقی – رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ – از اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات ساکن خودروها در معابر تهران خبر داد و گفت: تخلفات ساکن مانند پارک دوبل، پارک در محل توقف ممنوع، سدمعبر و… سبب افزایش حجم ترافیک معابر می‌شود بنابراین از صبح امروز طرح تشدید برخورد با این تخلفات در معابر تهران به‌ویژه در هسته مرکزی شهر به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش ایسنا پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

تخلفات ساکن خودروها زیر ذره‌بین پلیس

شش مصدوم بر اثر انفجار گاز در اصفهان

مخالفت مجلس با پیشنهاد افزایش حمایت‌های روانی از کودکان آزاردیده

چالش بزرگ “انتقال خون” برای متمرکزسازی فعالیت‌ها/جمع‌آوری خون ساماندهی می‌شود

خشم علت بروز بسیاری از خشونت‌ها در جامعه/راه‌های مقابله با خشم

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار اجتماعی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.