اعتصاب کارکنان فرودگاه مادرید به درگیری با پلیس انجامید

شبکه الجزیره در خبری گفت: در دومین روز متوالی از اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل هوایی فرودگاه مادرید اسپانیا در اعتراض به کاهش بیش از ۳۰۰۰ شغل با حضور پلیس این تظاهرات به خشونت کشیده شد.


این شبکه در ادامه افزود: در دومین روز از تظاهرات بخش اسپانیش ایرلاین شهر مادرید در اعتراض به کاهش حقوق و مزایا و همچنین بی کار شدن تعداد بیشتری از کارکنان بیش از ۲۰۰۰ پرواز نیز لغو شد.


هزاران نفر با حضور در ترمینال و درگیری با پلیس نسبت به بی کار شدن و کاهش حقوق و مزایای کارکنان اعتراض کردند، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی از دولت خواستند تا هر چه سریعتر راه حلی برای این مشکل بیاندیشد.


بیش از ۷ هزار مسافر با سردرگمی در فرودگاه مادرید روز بسیار بدی را سپری می کنند، مسافران از ناآرامی و سر وصدای تظاهرکنندگان بسیار ناراحت بودند و خواهان رسیدگی سریع به مشکلشان شدند.


شبکه الجزیره در همچنین افزود: در کنار این ناآرامی ها تظاهرات ضد انگلیسی دیگری نیز به راه افتاد که در آن راهپیمایان به حضور شرکت AGE انگلیس اعتراض داشتند و برخی تمام مشکلات موجود در بخش حمل و نقل هوایی را متوجه لندن و برنامه ریزی های آنها می دانستند.


چراکه سرویس ده اصلی شرکت هوایی اسپانیا تحت این شرکت انگلیسی در حال فعالیت است و برنامه تعدیل بیش از ۳۰۰۰ نیرو در این شرکت موجب افزایش خشم کارکنا بخش هوایی اسپانیا شده است.


سیاست های ریاضتی در اسپانیا و همچنین اجرای برخی طرح ها برای کاهش هزینه ها که با مشارکت برخی شرکت های انگلیسی همچون AGE در این کشور اروپایی انجام می شود موجب افزایش خشم مردم شده است.

 

 

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار اقتصادی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید