اعزام ۵۰۰ تا ۸۰۰ ورزشکار ایرانی به بازیهای آسیایی جاکارتا

به گزارش ایسنا، شاهرخ شهنازی پیرامون تخصیص بودجه کمیته ملی المپیک اظهار کرد: با توجه به پیگیری های دکتر صالحی امیری، بودجه ای که باید در سال ۹۶ به کمیته ملی المپیک اختصاص پیدا می کرد را دریافت کردیم. هفته گذشته ۴۰ درصد این بودجه را گرفتیم و هفته آینده مابقی آن تخصیص خواهد یافت و بین فدراسیون ها تقسیم می گردد.
شهنازی درخصوص تعداد ورزشکاران و همراهانی که به بازی های آسیایی جاکارتا اعزام خواهند شد، توضیح داد: ما دو نوع رشته داریم. یکسری رشته هایی که براساس برآورد کارشناسی مدال آور هستند و یکسری رشته‌هایی که پیش‌بینی می شود به مرحله مدال آوری نخواهند رسید. اگر تنها رشته های مدال آور به بازی های آسیایی اعزام شوند تعداد نفرات حدود ۵۰۰ نفر خواهد بود. اگر کل رشته ها اعم از مدال آور و غیر مدال آور اعزام گردند به حدود ۸۰۰ نفر خواهند رسید. مجموعه ستاد این نظر را دارد که بین کمی و کیفی عدد مطلوبی را انتخاب کند. بعلاوه بعضی از رشته ها پایه هستند و با توجه به سرمایه گذاری هایی که انجام شده نظر مثبتی در مورد آنها وجود دارد. تعدادی از رشته ها نیز علیرغم اینکه مدال آور نیستند توانسته اند کسب سهم المپیک کنند و نگاه ویژه ای به آنها می شود. در مورد رشته هایی که بانوان شانس حضور دارند ولی شانس مدال ندارند نیز از آنجا که شرکت بانوان مغتنم  است توجه ای ویژه ای به این بخش می شود.
 وی که با رادیو ورزش گفتگو می‌کرد، در ادامه افزود: تا قبل از پایان سال همه این موارد نهایی خواهد شد. ما تا اوایل اردیبهشت وقت داریم ولی زودتر نفرات اعزامی را مشخص خواهیم کرد. البته تعداد نفرات را برحسب مقررات اعلام کرده ایم تا شانس اعلام را از دست ندهیم. در ضمن نصرالله سجادی به عنوان سرپرست کاروان کار خود را آغاز کرده است.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار ورزشی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.