افتتاح ۵ پروژه عمرانی با حضور رئیس سازمان زندان ها

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان زندان‌ها در سفر استانی به قم با بیان این که برنامه‌های متعددی در زمینه حرفه‌آموزی آموزشی درمانی و بهداشت در زندان‌ها برای زندانیان انجام می‌شود گفت: برنامه‌های آموزشی از دوره ابتدایی و سوادآموزی تا مدارج دانشگاهی و بخش اشتغال زندانیان نیز با جدیت پیگیری و در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به رهنمود‌های مقام معظم رهبری و تاکیدات موکد رئیس قوه قضاییه در خصوص مبارزه با آسیب‌های اجتماعی زمینه‌های ارائه خدمت به خانواده زندانیان از موارد اولویت دار است؛ چرا که یکی از مهم‌ترین زمینه‌هایی که می‌تواند تمام ابعاد زندگی هر خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، زندانی بودن سرپرست خانواده است. این امر به تنهایی زمینه‌ساز بروز آسیب‌های اجتماعی فراوانی خواهد بود.

دکترجهانگیر افزود: با مجاهدت‌ها و تلاش‌های همکاران ما در سراسر کشور آمار متهمین در زندان‌ها روز به روز کاهش یافته است.

رئیس سازمان زندان‌ها اضافه کرد: در دادگستری استان قم نیز با فعالیت‌ها و اقدامات رئیس کل دادگستری استان و مجموعه قضایی قدم‌های بزرگی در خصوص کاهش جمعیت کیفری برداشته شده است و آمار زندانیان در این استان در سطح پایین‌تری قرار دارد.

دکتر جهانگیر با تأکید بر ساماندهی وضعیت زندانیان بلاتکلیف گفت: با وجود کمبود کادر انسانی و منابع مالی همکاران ما به صورت جهادی و با کار مضاعف مشغول فعالیت هستند.

وی از افتتاح کانون اصلاح و تربیت نوجوانان خبر داد و تصریح کرد: در این بخش نوجوانان تحت آموزش‌های ویژه قرار می‌گیرند تا از زمینه تکرار جرم جلوگیری شود.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطرنشان کرد: کار ویژه‌ای برای محکومان مالی و نیازمند در سراسر کشور انجام می‌شود و این امور از طریق ستاد دیه و خیرین پیگیری می‌شود. همچنین در چند وقت گذشته بیش از هزار نفر از کسانی که دارای محکومیت بودند اما پس از پایان حبس، به دلیل بدهی امکان جبران خسارت نداشتند با پیگیری‌های صورت گرفته از زندان، آزاد شدند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین برنامه‌ها در این سفر، افتتاح ۵ پروژه جدیدالاحداث است که شامل اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی، کانون اصلاح و تربیت، اندرزگاه ویژه نسوان و همچنین آسایشگاه سربازان و آشپزخانه صنعتی خواهد بود.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.