باغ موزه دفاع مقدس همدان در اختیار شهرداری قرار گیرد

به گزارش ایسنا، محمودرضا عراقی سه‌شنبه ۲۴ بهمن در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، با اشاره به طراحی لوگو رویداد «همدان ۲۰۱۸» خاطرنشان کرد: شاید هنرمندی از منظر زیبایی طرح خاصی مدنظر داشته باشد اما هر چیز زیبایی نمی‌تواند با اهداف ما در رویداد همدان ۲۰۱۸ متناسب باشد.

وی افزود: باید اطلاعات اولیه را به طراحان ارائه دهیم تا با درنظر گرفتن هدف مشخص طراحی‌های هنری خود را انجام دهند به همین علت است که مجبوریم از هنرمندان کمتری در این عرصه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری زمینه لازم را برای اشتغال فراهم می‌کند، ادامه داد: ورودی شهرها باید نظم انضباط خاصی به خود بگیرد و این امر به مرور زمان با کسب تجربه و فراهم شدن بودجه عملیاتی می‌شود.

عراقی با اشاره به نمایشگاه توسعه روستایی در تهران خاطرنشان کرد: این نمایشگاه ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه روستاها و جذب گردشگر است که باید از این ظرفیت برای رویداد همدان ۲۰۱۸ استفاده کرد.

وی بر حضور بخش خصوصی در رویداد گردشگری سال آینده تأکید کرد و گفت: هر چقدر بخش خصوصی در این زمینه وارد شود بخش دولتی کمتر وظیفه‌مند خواهد شد.

عراقی تأکید کرد: از فعالان عرصه گردشگری می‌خواهیم ایده‌های خود را در زمینه رویداد همدان ۲۰۱۸ به دبیرخانه تالار قرآن ارائه کنند تا بتوانیم از خردجمعی برای تصمیم‌گیری استفاده کنیم.

معاون استاندار همدان خاطرنشان کرد: در ایام نوروز بسته‌های اطلاع‌رسانی به مردم نباید سلیقه‌ای باشد بلکه باید این بسته‌ها به دبیرخانه میراث فرهنگی ارسال و اشکالات آن برطرف شود.

وی درباره برگزاری نمایشگاه مبل و منبت نیز گفت: در این زمینه اختلافی بین صنوف و گردشگری وجود دارد که هر یک موارد قانونی خاص خود را دارند که تصمیم‌گیری در این زمینه را مشکل کرده است بنابراین باید در این زمینه تفاهم‌نامه منعقد کنیم.

عراقی در پایان یادآور شد: مسئولیت شهر با شهرداری‌هاست بنابراین شهرداری‌ها باید خانه اصلی گزارش‌ها در زمینه خدمات سفر باشند.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار علمی پزشکی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.