باکتریهایی وحشتناک که روی گوشی های همراه زندگی می‌کنند/ عکس

جام علمی، مدتی پس از استفاده ما از تلفنهای هوشمند و یا غیرهوشمند برای ارسال و دریافت پیام متنی یا هر نوع کارکرد دیگری این دستگاه ها نوعی تاریخ بیولوژیکی از اعمال ما را در خود حفظ می کند.

 

دانشجویان رشته میکروب شناسی دانشگاه سوری تلفنهای همراه خود را برای مطالعه میکروبهایی که ما هر روز آنها را با خود به این طرف و آن طرف می بریم مورد بررسی قرار دادند.

 

 

دانشجویان دانشگاه سوری باکتریهای تلفنهای همراه خود را روی ظرفهای آزمایشگاهی کشت میکروب روی آنها بررسی کردند. این تصاویر نشان دهنده گسترش رشد میکروبی به نام Bacillus mycoides است

 

اگرچه نتایج این تحقیق پس از سه روز داخل ظرفهای کشت میکروب بسیار ترسناک شد اما به وضوح زندگی پنهان روی تلفن همراه ما را نشان می دهد که خوشبختانه بی خطر هستند.

 

اکثر این باکتریها بی ضرر هستند اما برخی از آنها ناقل بیماری هستند که در آن میان می توان به باکتری استافیلوکوک اشاره کرد که می تواند موجب ایجاد انواع عفونت شود

 

 

قلمرو باکتریهایی که روی تلفن همراه وجود دارد از باکتری فلورا هستند که در بدن ما وجود دارد

 

برخی از باکتریهای ناقل بیماری مثل استافیلوکوک موجب ایجاد نوعی عفونت از جمله مسمومیت غذایی، زرد زخم و حتی کندخونی می شود.

 

دانشمندان اعتقاد دارند که ۲۰ درصد از مردم باکتری را با خود دارند که اغلب در حفره های بینی کمین می کند.

 

زندگی پنهان روی تلفنهای همراه

 

پیامهایی که به صورت الکترونیکی ارسال و دریافت می شوند یک اثر بیولوژیکی و قابل لمس روی تلفن همراه ماه باقی می گذارند.

 

باکتری از اشیاء زیادی به عنوان حامل استفاده می کند تا بتواند انتقال خود را تسهیل کند

 

حشرات، آب، غذا، عطسه، سرفه، تماس و باران تنها بخشی از راه هایی هستند که باکترها از آنها به عنوان حامل استفاده می کنند و تلفنهای همراه نیز از این امر مستثنی نبوده اند.

 

دکتر سیمون پارک از دانشگاه سوری از دانشجویان کلاس میکروب شناسی خود خواست که تلفنهای همراه خود را برای مشاهده رشد باکتریها روی آن بررسی کنند.

 

دکتر پارک اظهار داشت: به نظر می رسد که تلفنهای هماره تنها ارقام را به خاطر نمی سپارند بلکه تاریخی از تماسهای شخصی و فیزیکی ما را با سایر افراد، سایر ماده ها و خاک نیز در خود نگاه می دارند.

۱۱۶

 

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار علمی پزشکی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید