با کمک و همیاری روسای قوا از بحران‌آفرینی موسسات مالی غیرمجاز پیشگیری شد

به گزارش سرویس بازار ایسنا، کورش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، در نشست مشترک اعضای دولت با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کاری که بانک مرکزی در مورد این موسسات انجام داد، بسیار ارزشمند و ایثارگرایانه بود؛ چراکه علیرغم محدودیت‌های موجود فعالیت‌های موثر مورد کشور نیاز را انجام داد.

مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به تخلفات گسترده موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز گفت: اینها اموال زیادی داشته‌اند که بسیاری را به نام افراد دیگری واگذار کرده‌اند که قابل پیگیری و ردیابی نیست و میلیاردها تومان پول از مردم جمع کرده اند، که سرنوشت آن روشن نیست.

وی همچنین در خصوص افزایش سرمایه بانک‌های خصوصی گفت: بسیاری از بانک‌های خصوصی موضوع افزایش سرمایه را در دستور کار مجامع‌شان قرار داده‌اند؛ اما با توجه به شرایط بانک‌ها، بسیاری از سهامداران بانک‌های خصوصی انگیزه‌ای برای تصویب افزایش سرمایه ندارند.

پرویزیان همچنین با اشاره به اینکه در شرایط تحریم این بانک‌های خصوصی بودند که بار مهم مسایل اقتصادی کشور را به دوش کشیدند، گفت: سرمایه بسیاری از بانک‌ها در کشور به دلیل فضای اقتصادی کنونی نیاز به افزایش دارد، لذا خواهشمندیم وام‌های تبعی که قرار بود از محل صندوق توسعه ملی به بانک‌های خصوصی داده شود، پرداخت شود تا بانک‌های خصوصی بتوانند امور خود را اداره کنند.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار اقتصادی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.