جایی برای نگهداری معتادان HIV مثبت در کرمانشاه نیست

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر امید قادری در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که امروز (۲۱ تیر) برگزار شد، با اشاره به مشکلات متعدد مرکز ماده ۱۶ استان، گفت: سال گذشته بر اساس دستور رییس جمهور، مدیریت این مراکز به بهزیستی واگذار شد و سال گذشته توانستیم با تقویت این مرکز در استان جهش خوبی در خدمات رسانی آن داشته باشیم، هر چند که مشکلات بسیاری هنوز در این مرکز باقی است.

قادری از نیاز به غربالگری هپاتیت در مرکز ماده ۱۶ خبر داد و افزود: این بیماران باید غربالگری و درمان شوند. سیستم گرمایشی مرکز نیز دچار مشکل است و نیاز به انشعاب گاز داریم و هنوز از بخاری نفتی در این مرکز استفاده می شود.

 علی شمشیری دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر توسعه مرکز ماده ۱۶ گفت: این مرکز محل نگهداری و کاهش آسیب معتادان متجاهر است و سال گذشته با حمایت استاندار ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تقویت مرکز ماده ۱۶ استان هزینه شد.

وی با اشاره به اقدامات موثر استان در حوزه مقابله با مواد مخدر، گفت: سال گذشته از طرف حوزه مقابله نهاد ریاست جمهوری به عنوان استان پیشتاز در این زمینه معرفی شدیم. برای تقویت و تجهیز سرپناه های شبانه نیز مصوب شده که ۵۰ درصد از منابع استانی و ۵۰ درصد از منابع بهزیستی تامین شود که برای تجهیز و تقویت سه سرپناه شبانه ۷۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که ۳۵ میلیون تومان آن باید توسط استانداری تامین شود.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در نشست با اشاره به خطرات و عواقب آسیب‌های اجتماعی گفت: آسیب های اجتماعی باید دغدغه تمام دستگاه‌ها باشد، چرا که عواقب آن همه جامعه را در برمی‌گیرد. همه باید در برخورد با آسیب‌های اجتماعی مشارکت کنند، چرا که خروجی این آسیب‌ها کل جامعه را درگیر کرده و برخورد با آن اجماع همه دستگاه‌ها را می‌طلبد. هرچه پرداخت و توجه به آسیب‌های اجتماعی کم باشد، متعاقبا نارضایتی در جامعه تشدید می شود، چرا که معضلات دیگر از قبل آسیب‌های اجتماعی در جامعه حادث می شود.

وی افزود: به عنوان نمونه عمده سرقت‌های خُرد توسط معتادان متجاهر و کارتون خواب انجام می‌شود و اگر به جمع‌آوری این افراد توجه نشود می تواند ناامنی و نارضایتی در جامعه را تشدید کند.

بازوند در ادامه با اشاره به اختصاص اعتبار ۸۰۰ میلیون تومانی در سال گذشته جهت توسعه مرکز ماده ۱۶ استان، گفت: از همه دستگاه‌های اجرایی می خواهم در راستای رفع مشکلات این مرکز نهایت همکاری را داشته باشند. در خصوص تجهیز و تقویت سه سرپناه شبانه شهر کرمانشاه نیز امسال ۳۵ میلیون تومان به بهزیستی اختصاص داده می شود.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار اجتماعی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.