دانشگاه هنر از لحاظ اعتبارات در مضیقه است/حمایت دانشگاه از اساتید برای انجام فعالیتهای پژوهشی

غلامرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه از نظر فرصتهای مطالعاتی محدودیتی برای اساتید در دانشگاه هنر وجود ندارد، اظهار کرد: اگر اساتید آمادگی داشته باشند، با آنها همکاری می‌کنیم که از این فرصت‌ها استفاده کنند و در همین سال جاری دو نفر از اساتید دانشگاه هنر برای استفاده از فرصت‌های مطالعاتی به خارج از کشور اعزام شدند.

رییس دانشگاه هنر در ادامه با بیان اینکه برای اعضای هیات علمی نیز آزادی‌های بسیار مناسبی در جهت فعالیت‌های حرفه‌ای آنان ایجاد شده است، افزود: مسیرهای ارتقا برای اساتید باز است و تعدادی از اساتید در سال گذشته ارتقاء پیدا کرده‌اند و همچنین شرایط بسیار مناسبی از جهت مراحل و پروسه جذب هیات علمی در چند سال اخیر ایجاد شده است. 

اکرمی در ادامه تاکید کرد: در زمینه پژوهش آزادی وجود دارد و اساتید می‌توانند در هر زمینه‌ای که تمایل داشته باشند، توان پژوهشی خود را به کارگیرند و فضای کار پژوهشی در این دانشگاه باز است.

وی بیان کرد: اساتید دانشگاه هنر برای فعالیت‌های پژوهشی خود چه در داخل دانشگاه و چه پژوهش‌های کاربردی خارج از دانشگاه کاملا آزاد هستند و همکاری و پشتیبانی لازم از طرف دانشگاه در همه حوزه‌ها با آنان از سوی دانشگاه انجام می‌شود.

اکرمی با تاکید بر اینکه دولتمردان باید به فضای فرهنگی و هنری که زیرساخت مسائل فرهنگی است، توجه بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: اگرچه سال ۹۶ بودجه دانشگاه هنر کامل تخصیص داده شده، اما این بودجه بسیار کم بوده و کم‌تر کردن آن غیرممکن است.

رییس دانشگاه هنر با اشاره به میزان بودجه دانشگاه تاکید کرد: اگرچه بودجه دانشگاه حدود ۳۵ میلیارد تومان است و کاملا نیز اختصاص داده شده است، اما همین مقدار نیز برای تامین هزینه‌های دانشگاه کافی نیست و اگر همین مقدار بودجه نیز کاهش یابد، نفس دانشگاه قطع خواهد شد.

انتهای پیام 

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار علمی پزشکی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.