داورزنی: بیشترین تعامل را با فدراسیون کشتی داریم

به‌ گزارش ‌ایسنا، محمدرضا داورزنی با تاکید بر حمایت ۱۰۰ درصدی وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون کشتی، خاطر نشان کرد: فدراسیون کشتی جزو فدراسیون‌هایی است که به لحاظ حمایتی بیشترین اهمیت را برای وزارت ورزش و جوانان دارد. به ویژه‌ این که در دو سال گذشته شخص وزیر ورزش و جوانان تاکید ویژه‌ای بر حمایت از کشتی داشته و از این به بعد نیز این حمایت‌ها انجام خواهد شد.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره موارد مورد اختلاف میان فدراسیون و وزارت ورزش اظهار کرد: موضوعاتی وجود دارد که بحث اختلاف وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی نیست و باید در نهادهای بالادستی مورد بررسی قرار گیرد. اتفاقاتی رخ داده که در نهادهای بالادستی در حال بررسی است و چندین جلسه نیز طی ماه‌های گذشته برگزار کردیم.

وی با اشاره به حمایت‌های ویژه‌ وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون کشتی گفت‌: به جرات می‌گویم که فدراسیون کشتی به غیر از فوتبال که جام جهانی را پیش رو دارد در بین ۵۰ فدراسیون ورزشی به لحاظ تامین منابع مالی دو برابر فدراسیون‌های دیگر همچون جانبازان و معلولان، تکواندو دریافت کرده، ضمن این که در استان‌ها نیز هیات‌های استانی کشتی از امکانات خوبی که از سوی وزارت ورزش و جوانان و ادارات کل در اختیارشان قرار گرفته است استفاده می‌کنند. همچنین وزارت ورزش و جوانان از میزبانی مسابقات کشتی حمایت‌های خوبی داشته تا به بهترین شکل انجام شود.

داورزنی که در برنامه “تهران ورزشی” رادیو تهران صحبت می‌کرد، با تاکید بر این که فدراسیون کشتی مورد حمایت ۱۰۰ درصدی وزارت ورزش و جوانان است، تصریح کرد: از این بابت هیچ نگرانی وجود نداشته باشد. ما همواره از اعزام‌های کشتی، مسابقات، اردوها، میزبانی‌ها و … حمایت ۱۰۰ درصدی داشته‌ایم و همچنین از ظرفیت‌های استانی نیز برای کمک به کشتی حداکثر بهره را برده‌ایم و تلاش می‌کنیم که این تعامل تقویت شود.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره برخی نگرانی‌ها از اختلافات میان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی گفت‌: این نگرانی‌هایی که در جامعه وجود دارد و شاید برخی از دوستان احساس کنند که شکافی میان فدراسیون کشتی و وزارت ورزش و جوانان وجود دارد درست نیست و قاطعانه می‌گویم فدراسیون کشتی به طور کامل مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان است و ان‌شاء‌الله همان طور که مردم انتظار دارند کشتی کمافی‌السابق در بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ توکیو بهترین نتایج را کسب کند و مدال‌های خوش رنگی را برای ایران به دست بیاورند.

داورزنی درباره اعلام نشدن لیست نهایی رشته‌های ورزشی اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸، بیان‌ کرد: با توجه به این که چندین جلسه توسط ستاد بازی‌های آسیایی تشکیل شد و همچنین کمیته ملی المپیک با تک تک فدراسیون‌هایی که نامزد اعزام به بازی‌های آسیایی جاکارتا بودند، جلسه داشت، حضور برخی از رشته‌ها منوط به مسابقات پیش رویشان است. برخی از رشته‌های ورزشی مسابقاتی را تا پایان اردیبهشت ماه پیش رو دارند و اعزام آنها به بازی‌های آسیایی پس از محک خوردن در مسابقات سنجیده می‌شود تا اگر شرایط شان مناسب بود به لیست رشته‌های اعزامی ‌اضافه شوند. ستاد بازی‌های آسیایی در کمیته ملی المپیک لیستی بلند بالا از رشته‌هایی که می‌توانند در بازی‌های آسیایی شرکت کنند، به برگزار کنندگان بازی‌های آسیایی فرستادند که کار درستی هم بوده است اما این که قطعا تیمی به جاکارتا اعزام شود، منوط به جمع بندی‌های نهایی است که فکر می‌کنم تا دو هفته‌ آینده ستاد بازی‌های آسیایی به جمع بندی نهایی برسد.

معاون ورزش و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه‌ داد: کاروانی که به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود باید کاروانی کیفی باشد و ورزشکارانی که شانس بیشتری برای کسب مدال دارند، اعزام شوند. همچنین برای حمایت توسعه‌ای برخی از رشته‌های ورزشی تصمیم گرفته شد تا تعدادی از این رشته‌ها که شانس کمی برای کسب مدال دارند نیز به بازی‌های آسیایی اعزام شوند تا با فراهم آوردن حداقلی‌ها شرایط برای رشد چنین رشته‌هایی فراهم شود.

ادامه دارد …

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار ورزشی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.