سفیر ایران در ابوجا: ششمین کمیسیون مشترک ایران و نیجریه در آینده نزدیک برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، در این مراسم مرتضی رحیمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیجریه، ضمن خیر مقدم، به تبیین اهداف انقلاب اسلامی و بیان پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف علمی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و استقامت ملت ایران در برابر توطئه‌های خارجی اعم از جنگ تحمیلی، تحریم‌های ظالمانه و اقدامات تروریستی پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، مردم‌سالاری دینی را مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) دانست  و شرکت مردم در چهل انتخابات را در طول چهار دهه گذشته نشان از مشارکت فعال مردم در تعیین سرنوشت خود توصیف کرد.

رحیمی در پایان به افزایش چشمگیر روابط و حجم همکاری‌های ایران و نیجریه در سال گذشته و دیدار مقامات رسمی و مبادله هیئت‌های مختلف اشاره کرد و از برگزاری ششمین کمیسیون مشترک بین دو کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

در این مراسم همچنین نماینده وزیر امور خارجه نیجریه با تمجید از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف و تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری و دولت و ملت ایران، از عزم نیجریه در توسعه مناسبات دو کشور خبر داد و آمادگی کشورش برای برگزاری ششمین نشست کمیسیون مشترک را اعلام کرد.

در پایان مراسم، فیلمی از توانمندی‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف به نمایش گذاشته شد که مورد استقبال و توجه شرکت‌کنندگان حاضر در مراسم قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.