سیستم‌های حفاظتی سه موزه تهران تکمیل می‌شوند

به گزارش ایسنا، رؤیا ساعتیان با اشاره به آغاز مطالعات، طراحی و اجرای مرحله‌ نخست ایمن‌سازی برق موزه آبگینه و نقاشی پشت شیشه؛ تجهیز و بهسازی موزه‌ها به سیستم‌های حفاظت الکترونیک، تعمیر و ارتقای سطح کیفی سیست‌های موجود در موزه‌ها را از رسالت‌های اصلی اداره کل موزه‌ها دانست.

وی سیستم‌های حفاظتی شامل دوربین‌های مدار بسته، اعلام حریق و تردد غیر مجاز را ابزارهای کمکی ضروری در کنار تآمین حفاظت فیزیکی و انسانی در موزه‌ها بیان کرد و افزود: با توجه  به شرایط بحرانی برق در آثار  و بناهای تاریخی، اداره کل موزه ها قبل از هر گونه اقدام اجرایی برای موزه‌های تعطیل شده، وظیفه‌ی فراهم کردن برق ایمن در موزه‌ها را در دستور کار خود قرار داد.

او تاکید کرد: در این راستا اقدامات اجرایی ایمن‌سازی سیستم الکتریکال موزه آبگینه و نقاشی پشت شیشه شامل سیستم‌های صاعقه‌گیر، طراحی رایزرها و تابلوها و سیستم‌های روشنایی و چاه‌های ارت را آغاز کرده است.

به گفته وی، اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی به منظور حمایت از موزه‌های بخش غیر دولتی در قالب تخصیص اعتبار بلاعوض، کمک‌های کارشناسی و فنی و صدور مجوزهای لازم سال گذشته با  تخصیص اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان برای تجهیز و ارتقای سطح کیفی ۲۴ موزه خصوصی مانند «غارموزه وزیری» در تهران، موزه «موسیقی» در اصفهان، موزه «پروفسور بازیما» در خراسان رضوی مشارکت کرده است.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.