عدم تخصیص کامل بودجه ۹۶ دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای/رشد ۳۶درصدی بودجه امسال

دکتر ابراهیم صالحی عمران در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: متاسفانه علی رغم دستور سازمان برنامه و بودجه کشور برای تخصیص صد درصدی بودجه سال ۹۶ دانشگاه فنی و حرفه‌ای،‌ تا کنون فقط ۹۰ درصد از بودجه سال گذشته این دانشگاه تخصیص یافته است. این در حالی است که بودجه سایر دانشگاه‌ها تا قبل از پایان سال ۹۶ تخصیص صدردصدی داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: با سازمان برنامه و بودجه کشور رایزنی‌هایی را برای تخصیص کامل بودجه ۹۶ دانشگاه فنی و حرفه‌ای داشته‌ایم و قول‌هایی نیز در این زمینه داده شده که امیدوار هستیم به زودی این بودجه تخصیص یابد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای همچنین از رشد ۳۶ درصدی بودجه سال ۹۷ این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به اهمیت آموزش‌های مهارتی در کشور و نقش  دانشگاه فنی و حرفه‌ای در این زمینه بودجه‌هایی تعیین شده به موقع تخصیص یابد.

دکتر صالحی عمران همچنین از آمادگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای واگذاری کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به بخش خصوصی خبر داد و افزود: در صورتی که بخش خصوصی دستگاه‌های دولتی و خصوصی حاضر به تجهیز و بازسازی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های این دانشگاه باشند، دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز مراکز تجهیز شده را به آنها واگذار خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.