قرارداد ۳۳ میلیاردی برای خدمات روبنایی پردیس

به گزارش ایسنا، تا کنون ۲۵ هزار مسکن مهر پردیس افتتاح شده و گفته می‌شود ۴۰ هزار واحد در مرحله نازک‌کاری قرار دارد. با این حال توسعه خدمات زیربنایی و روبنایی شهر جدید پردیس متناسب با ساخت ابنیه پیش نرفته است. بر این اساس چندی قبل، طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ از تخصیص ۶۰ میلیارد تومان منابع دولتی برای زیرساخت‌های مسکن مهر و ۵۰ میلیارد تومان اسناد خزانه، اختصاصا برای پردیس خبر داد.

این در شرایطی است که گفته می‌شود توسعه خدمات و زیرساخت‌های پردیس به حداقل ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، یکی از راهکارهای دستیابی به این هدف است.

سعید غفوری ـ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ـ در گفت‌وگو با ایسنا از قرارداد جدید این شرکت با بخش خصوصی برای ساخت مرکز محله الوند خبر داد.

وی افزود: روز گذشته قرارداد مشارکت در ساخت مرکز محله الوند واقع در فاز ۸ (دره بهشت) شهر جدید پردیس شامل ۴ قطعه تجاری محله‌ای، یک باب قطعه آموزشی، یک باب مسجد محله‌ای و یک باب بوستان محله‌ای به ارزش ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با سرمایه‌گذار بخش خصوصی منعقد شد و تاکنون حدود ۳۳ هزار متر مکعب از خاک‌برداری پروژه مذکور صورت گرفته است.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار اقتصادی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.