وزیر علوم: دانشگاه جیرفت در زمینه باستانشناسی باید به قطب علمی تبدیل شود

ایشان  در بازدید از دانشگاه جیرفت از مسئولین دانشگاه خواست تا دانشگاه را به سمت ماموریت محور بودن هدایت کنند وبا توجه به ظرفیت های منطقه جنوب گام بردارند تا دانشگاه بتواند در یک زمینه خاص مثل باستانشناسی قطب علمی گردد.
وی  با بیان اینکه دانشگاه جیرفت با دارابودن قریب ۴۰ رشته دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و ارشد از دانشگاههای مهم استان کرمان محسوب می شود، اظهار کرد: ما  در وزارت علوم در حوزه آموزش عالی درحال حرکت به سمت تخصصی شدن با ظرفیت منطقه ای می باشیم.

او افزود: دانشگاه جیرفت با توجه به ظرفیت بالقوه  باستان شناسی و کشاورزی منطقه جنوب باید به سمت فعالیت های تخصصی  و کاربری محصول محور  حرکت کند .و تمرکز و اولویت دانشگاه باید همسو با پتانسیل های منطقه جیرفت باشد .تا دانشگاه جیرفت با فعالیت های تخصصی شاخص در حوزه ه باستانشناسی  تبدیل به یک قطب علمی در کشور گردد.

وی بیان کرد: ساماندهی مراکز آموزش عالی  کشور در دستور کار این وزارتخانه  است و این ساماندهی در زمینه ماموریت گرا و تخصص شدن گروه آموزشی با ظرفیت منطقه ای دانشگاههای و مراکز آموزش عالی  می باشد.

غلامی تصریح کرد: دانشگاه جیرفت با توجه به شرایط منطقه هسته های تخصصی علمی ایجاد کند.

وی گفت: در سفر دیگری برنامه های راهبردی دانشگاه جیرفت در راستای اهداف کلان مجموعه وزرات علوم بررسی می شود.

وی به تقویت رشته باستان شناسی در کشور خبر داد و گفت: رشته باستان شناسی چون تاریخ فرهنگ و تمدن را در بر میگیرد و در تمام دنیا  جز رشته های مهم دانشگاهی محسوب می شود مورد توجه است.

وی افزود: دانشگاه جیرفت تنها دانشگاهی است در استان کرمان که رشته باستان شناسی و دانشکده منابع طبیعی دارد  که این دانشگاه با داشتن رشته باستان شناسی کمک خوبی برای ظرفیت تاریخی منطقه جنوب کرمان است و از این رشته حمایت می کنیم. و انشالله که فعالیت های علمی دانشگاه جیرفت هم در حوزه باستانشناس وهم در بخش کشاورزی ثمر بخش و کمک بسیار بزرگی به منطقه جنوب کرمان  است.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.