گردهمایی استانداران پس از انقلاب استان سمنان

استاندار سمنان وعده داد: از تجربیات و پیشنهادات و مشاوره‌های راهبردی استانداران پیش از خود در راستای کمک به توسعه این استان استفاده کند.

به گزارش ایسنا، سیدشهاب‌الدین چاووشی در نشست استانداران ادوار سمنان و استانداران سمنانی اظهار کرد:  پرسش من از استانداران سابق و اسبق حاضر در این نشست این است که چنانچه مجددا استاندار سمنان شده و سکان اداره این استان را در دست داشته باشند چه طرح‌ها و برنامه‌هایی را در اولویت کاری خود قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اراده خود برای استفاده از تجربیات صاحب‌نظران و استانداران پیشین این استان تصریح کرد: لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی از نیروهای با تجربه ایران و استان امری مغفول است که استان سمنان بر همین مبنا تصمیم گرفته است تا این مهم را باهدف استفاده از تجربیات و توانمندی‌های صاحب‌نظران این حوزه، عملیاتی کند.

استاندار سمنان استفاده از ظرفیت مدیران جوان و زنان را از مطالبات و وعده‌های رئیس‌جمهور خواند و با تاکید بر لزوم استفاده از این ظرفیت در استان سمنان گفت: اگر در برخی کشورهای توسعه یافته براحتی مسئولیت‌ها را به جوانان و بانوان می‌دهند به این علت است که این افراد با قدم بر شانه‌های افراد باتجربه امور را پیش می‌برند.

چاووشی با اذعان به اینکه نیروی انسانی متخصص بالاترین ثروت هر کشور است ادامه داد: حضور استانداران ادوار مختلف سمنان و استانداران سمنانی کشور در گردهمایی امروز قطعا موجب برکات بسیاری برای استان سمنان خواهد بود.

محمدرضا خباز استاندار پیشین سمنان نیز که اخیرا جای خود را به چاووشی استاندار جدید این استان داده در این نشست از آمادگی خود برای ارائه مشاوره در این خصوص خبر داد و گفت: استان سمنان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد که با بهره‌گیری از آن می‌تواند بیش از پیش رشد یابد.

وی با تمجید از فرهنگ مردم این استان یادآوری کرد: استان ‌سمنان به لحاظ سلامت اداری در کشور رتبه اول را داراست و این دستاورد مهم حاصل تلاش مجموعه استان در تمامی دوره‌ها بوده است.

خباز تنها راه موفقیت کشور را جذب سرمایه‌گذاران و بسترسازی برای ورود بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: با جذب و جلب اعتماد بخش خصوصی و جذب سرمایه‌های آنان می توان در جهت رونق و آبادانی کشور گام‌های اساسی برداشت. خوشبختانه در دو سال اخیر در استان تلاش کردیم که از این ظرفیت استفاده و زمینه جذب بخش خصوصی را در استان تاحدودی فراهم کنیم.

استاندار پیشین سمنان با بیان اینکه هر مدیری در هر جایی به اندازه حقوق کارمندان باید از دولت طلب اعتبار کند، افزود: کشور صرفا با اعتبارات دولتی اداره نخواهد شد و حضور بخش خصوصی امری مهم و حیاتی است که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

به گزارش ایسنا محمدحسن اصغرنیا ، محمد باقر نویسی ، سید محمد طهایی ، سید محمود میرلوحی ، محمدرضا حسن پور، حمید حاجی عبدالوهاب ، عباس رهی ، محمدرضا خباز  و سید شهاب‌الدین چاوشی استانداران پس از انقلاب استان سمنان بوده‌اند همچنین اسماعیل نجار، سیدطاهر طاهری، احمد نجم و محسن اسماعیلی شهمیرزایی و..از جمله مدیران متولد استان هستند که تجربه استانداری را در کارنامه خود دارند.

گفتنی است: از همه این استانداران برای حضور در نشست امروز سمنان دعوت شده بود که بسیاری از آنها در این نشست حضور بهم رساندند.

انتهای پیام

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.