«۳۱۶» به شیکاگو رسید/ «۳۱۶»، فروردین در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران می‌شود

“پیمان حقانی” کارگردان فیلم سینمایی «۳۱۶» در گفتگو با خبرنگار سینما باشگاه خبرنگاران گفت: این فیلم در دو نمایش در روزهای ۲۱ و ۲۲ فوریه (۲ و ۳ اسفند ماه) در مرکز فیلم سیسکل شیکاگو به نمایش درآمد.

وی اظهارداشت: فیلم سینمایی “۳۱۶” اولین بار در شصت و سومین دوره‌ی جشنواره مانهایم آلمان که یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم اروپاست و بیشتر به فیلم‌های سینماگران مستقل اختصاص دارد به نمایش درآمده و در ادامه در سی و هفتمین دوره‌ی جشنواره میل ولی سانفرانسیسکو نمایش‌های موفقی را از سرگذراند.

حقانی گفت: فیلم “۳۱۶” اولین فیلم بلندی است که قصه‌اش را با پاها، کفش‌ها و دست‌های شخصیت هایش روایت می‌کند و در این فیلم ۷۲ دقیقه‌ای، داستان ۶۳ سال از زندگی زنی در دهه ۵۰ با تمام حوادث تاریخ معاصر ایران روایت می‌شود.

این کارگردان عنوان کرد: هیچ یک از شخصیت‌های فیلم از جمله شخصیت اصلی دیده نمی‌شوند و با اینکه این فیلم فرمی بسیار نو برای روایت داستانش برگزیده است اما آن را می‌توان از قصه گوترین فیلم‌های سال‌های اخیر سینمای ایران برشمرد.

وی با اشاره به اینکه پخش جهانی این فیلم سینمایی توسط شرکت نوری پیکچرز در فرانسه انجام می شود، بیان کرد: این فیلم فروردین ماه در گروه سینمایی هنر و تجربه به اکران عمومی در می‌آید و به زودی آلبوم موسیقی فیلم که توسط مهیار افشار آهنگساز ایرانی- اسکاتلندی در اسکاتلند ساخته شده، به بازار عرضه می‌شود.

انتهای پیام/ اس

منبع : مشاهده این مطلب در سایت مرجع

این نوشته در اخبار فرهنگی و هنری ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.